.

Dlaczego zainwestować w inteligentny dom?

Oszczędzaj energię, pieniądze i czas!

Dzięki doskonałej synchronizacji HVAC - 30%

Energia zużywana na ogrzewanie, chłodzenie i wentylację (ang. HVAC - heating, ventilation, air-conditioning) stanowi około 60-70%  całkowitego zużycia energii w budynkach. W zależności od zastosowanego systemu oraz rodzaju obiektu, inteligentne instalacje pomagają ograniczyć to zapotrzebowanie (i koszty) nawet o 30%.

Jak to możliwe?

  1. system kontroluje temperaturę dla każdego pomieszczenia osobno i w pustych pokojach może obniżyć ją o np. o 2 stopnie. Tak dzieje się w nocy, kiedy zajmujemy tylko sypialnię lub podczas dłuższych wyjazdów. Tymczasem każdy stopień mniej do dogrzania w sezonie grzewczym to 6% oszczędności energii.

  2. dzięki kontroli warunków zewnętrznych przez stację pogodową zmiany temperatury są wprowadzane płynnie, a nie skokowo. Nagła praca urządzeń „na pełnych obrotach” jest bowiem bardzo nieefektywna energetycznie.

  3. czujniki otwarcia okien wykluczają zaistnienie zjawisk takich jak kurtyny powietrzne, gdy podczas wietrzenia załączone są grzejniki czy przegrzewania pomieszczeń.

Przez wydajne oświetlanie - 35%

Procentowo największe oszczędności można uzyskać na oświetleniu. W inteligentnym budynku każdy obwód oświetlenia jest sterowany indywidualnie. System automatyki mierzy natężenie światła w pomieszczeniu i w zależności od zadanego przez użytkowników pożądanego poziomu jasności, załącza tylko niezbędne oprawy oświetleniowe. Są one regulowane nie tylko w zakresie włącz/wyłącz, ale dzięki ściemniaczom mają też możliwość płynnej regulacji oświetlenia.

Wykorzystanie czujników obecności sprawia, że lampy są zaświecane tylko wtedy, gdy są potrzebne i nie gasną w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to istotne zwłaszcza na korytarzach, w pomieszczeniach socjalnych czy na podjazdach.

Sterując roletami i żaluzjami - 10%

Zautomatyzowany napęd rolet i żaluzji to nie tyko niesłychana wygoda, ale też oszczędność energii do 10%. Dane pobierane przez stację meteo optymalnie ustawiają żaluzje w stosunku do warunków pogodowych.  Dzięki temu słońce nie nagrzewa nam pomieszczenia, więc oszczędzamy energię elektryczną, która byłaby potrzebna do zasilenia klimatyzatorów.

Dzięki inteligentnemu budynkowi można zaoszczedzic energię  na oświetleniu 35%, ogrzewaniu klimatyzacji i wentylacji do 30% oraz na roletach i żaluzjach do 10%

DLJM System współpracuje z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Od 2013 roku należymy do grona  Ambasadorów Budownictwa Pasywnego i jesteśmy rekomendowani jako zaufany partner wszystkich inwestycji pasywnych i energooszczędnych. Więcej>

Chcesz wiedzieć więcej o energooszczędnym budowaniu? Zapraszamy do skorzystania z poradnika na portalu www.eko-budujący.pl oraz do czytania na ten temat na Planergia.pl . DLJM System jest partnerem merytorycznym serwisów.

iSpokój

Integracja systemów bezpieczeństwa w znacznym stopniu eliminuje  ryzyka związane z czynnikiem ludzkim niezbędnym do ich obsługi. Systemy wymieniają się danymi i w odpowiednio zaprogramowany sposób reagują na wzajemne sygnały.

Zobacz możliwości, jakie to daje >

Wygoda i prestiż w nowej odsłonie

Łatwe sterowanie
Dzięki systemowi zarządzania budynkiem całym obiektem można zarządzać za pomocą jednego urządzenia. Może to być ścienny panel dotykowy, albo też dobrze znane urządzenia mobilne:  komputer, smartfon lub tablet.  Korzystając z tych ostatnich można sterować instalacjami zdalnie z dowolnego miejsca w domu i na świecie. Na odległość można też podglądać, co dzieje się w pomieszczeniach podczas naszej nieobecności, a w przypadku niepokojących zdarzeń system informuje nas na bieżąco za pomocą smsów.

Sceny świetlne
Użytkownicy budynku sami definiują ulubione scenariusze, czyli kompozycje ustawień światła, temperatury i na przykład żaluzji.

Dzięki temu za pomocą jednego przycisku mogą później tworzyć atmosferę relaksu, oglądania TV czy romantycznej kolacji. Sceny mogą być definiowane dla całego budynku, poszczególnych pomieszczeń lub wydzielonych stref.

Zobacz także: